FARUK ÇAĞLAR yufazeze@gmail.com

HERŞEY BEN YAŞARKEN OLDU

12 Aralık 2023 Salı 01:00

Unutmayacağım.

Adem’le Havva’ya yaptıklarından dolayı İblis’i, Habil’e yaptıklarından dolayı Kabil’i, İbrahim’e yaptıklarından dolayı Nemrut’u, Yusuf’u kuyuya attıklarından dolayı kardeşlerini, Musa’ya yaptıklarından dolayı Firavun’u, İsa’ya yaptıklarından dolayı Roma’yı, Muhammed’e (sallallahu aleyhi vessellem) yaptıklarından dolayı Ebu Cehil’i, Hüseyin’e yaptıklarından dolayı Yezid’i, Anadolu’da yaptıklarından dolayı Yunan’ı, Ermeni’yi, İngiliz’i, Fransız’ı yedi düveli unutmayacağım.

Ve sonra İsra’yı, Miraç’ı, Hz. Ömer’i, Selahaddin Eyyubi’yi, Selçuklu’yu, Osmanlı’yı ve gözleri gibi korudukları Mescid-i Aksa’yı Kudüs’ü unutmayacağım.

Hanzala’yı, Rim’i, katil İsrail askerlerinin kurşunlarından korunmak için babasının arkasına saklanan küçük Muhammed Durra’yı, Şeyh Ahmed Yasin’i, Edward Said’i, ON günlük bebeği, ON aylık bebeği, ON yaşındaki kızı ve ONLARI asla unutmayacağım.

Ve ben Adem’den bu güne kadar Adem’in ve Habil’in yanındayım, İbrahim’in, Yusuf’un, Musa’nın, İsa’nın, Muhammed’in, Hüseyin’in, İlayı Kelimetullah’ın yanındayım. Kulluğumun, insanlığımın ve tarihin doğru tarafındayım.

İsmet Özel’in Her şey ben yaşarken oldu dediği zamandayım şimdi. Bebekler, çocuklar, kadınlar, kediler öldü, zeytinler, limonlar, evler, camiler, kiliseler ve hayaller yıkıldı. İnsanlık Gazze’de öldü. Her şey ben yaşarken oldu. Sen yaşarken oldu. Her şey biz yaşarken oldu oluyor.

Amasız fakatsız tereddütsüz Filistin’in, Gazze’nin, Kudüs’ün yanındayım. Dirensek’ te öldürüyorlar direnmesek’ te öldürüyorlar. Biz direnmeyi seçtik diyenlerin yanındayım. İsra’nın, Miraç’ın, Kudüs’ün yanındayım. Ve asla bu yapılanları unutmayacağım. Unutursam yeniden yapacaklar.

 Sen de tarafını seç.

İblise karşı Ademden, Nemrut’a karşı İbrahim’den, Ebu Cehil’e karşı Muhammed’den (sav) ve katil yahudiye karşı Filistin’den yana taraf ol. İnsan ol. Yerden bir taş al ve at. Arkasına saklanacak gargat bulamasın.

La Galibe İllallah. Biz kazanacağız. Biz kazanacağız çocuklar. Çünkü inananlar kazanacaklar diyor Rabbim.         

YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SERKAN RASİM
RABBİM RAZI OLSUN HOCAM. ATAMIZ VE CEDDİMİZ GİBİ İSTİKAMETİNDEN AYIRMASIN BİZLERİ RABBİMİZ…
Mustafa karaoğl
Ellerine emeğine yüreğine sağlık. Çok güzel olmuş.
Melek Mergen
Kaleminize sağlık hocam, herşey biz yaşarken oldu, Filistin'in yanındayım ve bu yapılanları asla unutmayacağım.