SON EKLENENLER

Okul öncesi öğretmenlerinin ortak feryadı!

Okul Öncesi Öğretmenleri 10 bin atama talep ederek ''okul öncesi çocukları sünger gibidir ne verirsen alır. Daha iyi bir nesil, daha iyi bir gelecek için; verilen sözler tutulsun hakettiğimiz atama sayısı bizlere verilsin.'' dedi.
28 Ocak 2022 09:45

Okul öncesi öğretmenlerinin ortak feryadı!

Sendikabulteni.com a ulaşan Okul Öncesi Öğretmenleri mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

MEB: “Yaklaşık bir ayda, ülke genelinde 5 bin 500 yeni anasınıfını açtık” diyor. Bu durum yaklaşık 10 bin Okul Öncesi Öğretmen açığı oluşturuyor. Son bir ayda atama olmadığına göre bu sınıflarda kimler eğitim veriyor? Fakülte mezunu dahi olmayan ücretlilerle dolmasına karşıyız.

Sayın Özer şubatta 10 bin anasınıfı açma hedefleri olduğunu belirtti. Bu durum 20 bin okul öncesi öğretmeni ihtiyacı oluşturuyor. 
Yeni açılacak sınıflara kimler,nasıl,ne zaman atanacak?

Eğitimde fırsat eşitliği;Eğitim Fakültesi mezunu Okul Öncesi Öğretmenlerinin atanmasıyla mümkündür. KPSS 2021 Puanıyla Okul Öncesine özel 10 bin atama talep ediyoruz. 2009’da pilot projeyle okul öncesine 10 bin alım yapıldı. Açılan anasınıflarına 10 bin atama elzemdir.

Okul Öncesi Öğretmenleri bu akşam yapacakları Twitter etkinliği ile seslerini MEB'e duyurmaya çalışacak .

SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Mehmet Eroğlu
Okul öncesi öğretmenleri 10 bin anasınıfı için 10 bin okul öncesi öğretmeni ataması istiyor. 2009 yılında pilot uygulamada bu yapıldı. Bu sefer pilot uygulama değil lütfen 10 bin atama yapın @tcmeb
SON EKLENEN HABERLER