SON EKLENENLER

Okul müdürüne şiddete EBS şube başkanından tepki!

Sarıyer Mehmet Şam MTAL ve Anadolu Lisesi Müdürü Eğitim-Bir-Sen üyesi Taşkın Kutlar,Okulun resmi kantincisi eşi olmasına rağmen okuldan ayrılmayan ve kendisi de bir başka okulun kantinciliğini yapan ve bir kaç okulun da servis taşımacılığını da takip eden N.D tarafından darp edildi.
16 Eylül 2021 12:10

EBS İSTANBUL 6 NOLU ŞUBE TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

Bu Sefer de Kantinci Şiddeti!

Gün geçmiyor ki bir öğretmenin ya da okul yöneticisinin uğradığı bir şiddet haberi almayalım. Ya bir veli şiddeti ya da kendini bilmez bir öğrencinin şiddeti...

Bu sefer de şiddetin mağduru bir okul müdürümüz..

Sarıyer Mehmet Şam MTAL ve Anadolu Lisesi Müdürü üyemiz Taşkın Kutlar, öğrenci güvenliği ve huzurlu eğitim ortamın temini amacıyla, okula araç giriş çıkışları kontrol altına almak istemesi okulda yıllardır kantincilik hizmeti veren, okulun yerleşkesini kendi mülkü imiş gibi kullanmaya alışmış kantinciyi rahatsız etti.

Okulun resmi kantincisi eşi olmasına rağmen kendisi işletmeci imiş gibi, gece/gündüz, mesai kavramı gözetmeden okula girip çıkan, kendisi de bir başka okulun kantinciliğini yapan ve bir kaç okulun da servis taşımacılığını da takip eden Necati Duyar, saltanatının bozulmasından rahatsız olmuş olacak ki bu durumdan sorumlu tuttuğu okul müdürünün odasını basarak tehdit edip küfür etmekle yetinmeyerek üyemiz Taşkın Kutlar'ı darp eder.

Kantincilerin, okulları, kendi mülkleri gibi kullanmaya teşvik eden,-son süreçte -aylık kiranın yarısını ödeme imkanı da veren resmi yaklaşımın yanlışlığı yetmezmiş gibi buna bir de okul müdürlerini tehdit ve şiddet eklendi.

Darp raporu da alan ve okul içerisinde saygınlığına ve itibarına zarar veren bu çirkin davranışın karşılıksız kalmamasını isteyen Kutlar, "ortada Devletin itibarı söz konusudur" dedi .

Okul Müdürü Taşkın Kutlar'ı, yanındaki heyet ile ziyaret eden Şube Başkanımız İdris Şekerci,

"Bu olayın takipçisi olacağız. Üyemizin hukuk mücadelesinde yanında olacağız. Eğitimciye şiddet, karşılıksız kalmamalı.Aksi takdirde okulların yönetilebilmesi mümkün olmayacaktır." dedi.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER