SON EKLENENLER

EBS'den Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Bütünlüğü İçin MEB'e başvuru

Eğitim-Bir-Sen İkisi de sözleşmeli olan öğretmenlerin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği hakkı verilmesi için MEB'e başvuru yaptı.
27 Ocak 2022 19:49

EBS Trafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, farklı illerde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak amacıyla iller arası yer değiştirme işlemlerinin 2022 Şubat ayı içinde gerçekleştirilmesini talep ettik.

Geçen yıllarda Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında her ikisi de 4/B maddesi kapsamında farklı illerde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak amacıyla iller arası yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmişti.

Halen Bakanlık kadrolarında farklı illerde sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında görev yapan eşlerin, aile birliğine dayalı yer değişikliği işlemlerinin yapılması konusunda haklı ve yerinde talepleri bulunmaktadır.

Anayasal bir hak ve evrensel hukukun bir gereği olan aile bütünlüğünün sağlanması için geçmiş yıllardaki uygulama 2022 yılı Şubat ayı içinde de gerçekleştirilmelidir.

Bakanlığa ilettiğimiz yazı için tıklayınız

SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER