SON EKLENENLER

Bilsem’de Öğretmen ve Yönetici Seçiminde Liyakat Olmazsa Olmazımızdır.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bilim Sanat Merkezleri’nin ülkemizin en önemli zenginliği ve nitelikli insan kaynağı olduğunu söyleyerek, BİLSEM’in nitelikli insan kaynağını oluşturan öğrencilerin eğitimi ve doğru yönlendirilmesi için çok önemli bir görevi ifa ettiğini kaydetti.
16 Mayıs 2022 17:15

Türk Eğitim-Sen olarak ortaya konulan her türlü gayreti desteklediklerini belirten Geylan, BİLSEM’lerin yaygınlaştırılması hedefinde, öğretmen ve özellikle yönetici seçiminde liyakat olması gerektiğine dikkat çekti.

Geylan açıklamasında şunları söyledi: 

“Ülkemizin en önemli zenginliği nitelikli insan kaynağıdır. BİLSEM’ler nitelikli insan kaynağımızı oluşturan öğrencilerimizin eğitimi ve doğru yönlendirilmesi için çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Türk Eğitim Sen olarak bu anlamda ortaya konulan her gayreti destekliyoruz.

BİLSEM’ler hem fiziki/teknolojik alt yapı hem de öğretmen ihtiyacı bakımından tam tekmil hale getirilmelidir. Öte yandan unutulmamalıdır ki; BİLSEM’lerin yaygınlaştırılması hedefinde, öğretmen ve özellikle yönetici seçiminde liyakat olmazsa olmazımız olmalıdır.”

SENDİKA BÜLTENİ

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER