AYAKKABISIZ OKULDA BAŞARI ARTIYOR

Aydın’da ‘Okulum Benim İkinci Evim’ projesi ile ev ortamında eğitim alan öğrencilerin başarıları da yükselişe geçti. Bu proje kapsamında okulda öğrencilere ayakkabısız olarak ders veriliyor. Öğrencilerin başarısı yanında çevre temizliği konusunda kazandıkları hassasiyet de dikkat çekti.
02 Aralık 2019 08:30

Öğrencilerin Başarısı Artıyor

Okul müdürü Fatih Mehmet İlter, araştırmalarda öğrencilerin evde sandalyede ders çalışmadığının görüldüğünü söyledi. Öğrenciler evde sandalye yerine yerde uzanarak ders çalışıyordu.  Okuldaki şartların ev ortamı ile yakın olmasının öğrencisinin başarısını artıracağını düşünen okul müdürü bu amaç ile projeye başladıklarını belirtti. Proje kapsamında öğrenciler okul bahçesinde sebze yetiştiriyor ve hayvan bakımı sağlıyor.

Proje İçin Katkıda Bulundular

Öğrencilerin başarısının artması için çaba harcayan pek çok grup da bulundu. Proje için öğrenci velileri destek oldu. Aynı şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenler de proje için destek sağladı. Tüm bu destekler ile okul hem içeride hem de dışarıda sıcak bir ortam haline geldi. Konu ile ilgili konuşan İlter, okullarının taşımalı eğitim ile öğrenime devam ettiğini söyledi. Projeden önce taşımalı eğitim zorluğundan dolayı pek çok öğrencinin devamsızlık sayısının çok olduğunu söyleyen okul müdürü bu proje ile devamsızlıkları ortadan kaldırdıklarını söyledi. Öğretmenler tarafından proje için birebir görüşmeler yapıldı. Aynı şekilde testler de uygulandı. Görüşme ve testlerde ise başarının geçen yıllara göre artış sağladığı gözlemlendi.

AA

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
SON EKLENENLER