CAMBRİDGE'DEN MEB'E MÜFREDAT DESTEĞİ TEKLİFİ

Cambridge International'ın CEO'su Christine Özden, MEB'in 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yürütülen çalışmalara uzmanlık desteği verilebileceğini söyledi. Anadolu Ajans'tan Burcu Çalık 'ın sorularını yanıtlayan Özden, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la yaptıkları görüşmenin çok verimli geçtiğini söyledi.
12 Ağustos 2019 11:19

Dünyada bakanlıklar ve okul zincirleriyle eğitim müfredatları, öğrenme öğretim yöntemleri konusunda çalıştıklarını, bu konuda kurumlara destek sağladıklarını söyleyen Özden, "Çalıştığımız okullar arasında hem devlet hem de özel okullar bulunuyor. Müfredatlarımızda bilginin yanında becerilerin geliştirilmesi de önemli bir yer tutuyor. Yani farkımız bilginin yanında becerilerin de geliştirilmesi." diyen Özden, bu beceri programlarının çocuklara öz güven kazandırdığını, muhakeme yeteneklerinin gelişimi, yeniliklere açık olmaları, uluslararası çapta sosyal adaptasyonlarının artırılması gibi katkılar sunduğunu kaydetti.

50 okulla eğitim müfredatları çalışılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la da bir görüşme yapıldığını aktaran Özden, bu görüşmenin çok verimli geçtiğini, 2023 Eğitim Vizyonu, vizyondaki öncelikler konusunda bilgi aldıklarını belirten Özden, "Şu an Türkiye'de 50 civarında okulla eğitim müfredatları konusunda çalışıyoruz. Bu okullar ulusal müfredatın yanında Cambridge müfredatını da kullanıyorlar. Böylece müfredatlarını zenginleştiriyorlar. Gelecek dönemde Türkiye'de birlikte çalıştığımız okulların sayısını artırmayı planlıyoruz." dedi.

2023 Eğitim Vizyonu'na destek taahhüüdü

Christine Özden, "Cambridge International olarak 150 yıllık geçmişimizde özellikle ulusal müfredatları çeşitlendirme, zenginleştirme konusunda uzmanlaştık. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde bu konularda bizim uzmanlığımızdan faydalanmak istenirse biz de bundan çok memnun oluruz. 2023 Eğitim Vizyonu'na destek vermekten şeref duyarız." ifadelerini kullandı.

Cambridge International'ın eğitim programlarından yararlanarak müfredatlarını geliştiren ülkelerin başında Çin, ABD ve Avrupa ülkelerinin geldiğini söyleyen Özden, "Türkiye'de ise aralarında ilkokul ve ortaokulların bulunduğu İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Erzurum, Adana ve Ordu gibi farklı şehirlerdeki 50'nin üzerinde okulda katkı verdiğimiz eğitim müfredatları uygulnıyor" dedi.

AA

EĞİTİM BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...